Wpływ klocków lego na rozwój dziecka
Historia klocków lego jest o wiele dłuższa niż komukolwiek mogłoby się wydawać. To wbrew pozorom marka, która zdążyła doświadczyć i wzlotów, i upadków, a pierwsze klocki wyprodukowała jeszcze w latach 30. XX wieku. Przełomem okazało się dodanie do zestawów klocków kultowych już plastikowych ludzików – wtedy rozpoczął się na nie absolutny boom, który bez jakichkolwiek przerw trwa po dziś dzień.
Układanie klocków lego jest o tyle specyficzną formą zabawy dla dziecka, że wpływa na nie w sposób bezwzględnie pozytywny. Kto wie, być może to właśnie ten walor, pozwalający łączyć przyjemne z pożytecznym, zdeterminował fakt, że stały się aż tak szalenie popularne – prawdopodobnie jedyną zabawką, która mogłaby jakkolwiek konkurować z nimi pod względem popularności jest równie kultowa lalka Barbie.
Jaki jest wpływ, który klocki lego (https://www.legolas.pl/s/wyniki/dzial/1023/LEGO) wywierają na młodego człowieka? Cóż, trudno tu o zaskoczenia, do tych wniosków można by dojść równie dobrze po chwili zastanowienia – klocki wpływają na rozwój funkcji poznawczych i werbalnych dziecka, a także uczą tajników myślenia złożonego, obejmującego wzięcie pod uwagę przyczyny i skutki, kreatywność lub zorganizowanie określonych działań, by osiągnąć zamierzony skutek. Bezsprzecznie są to bardzo ważne umiejętności i najlepiej jest, kiedy dziecko posiądzie je jak najwcześniej.